Zvířata

Kočka není jen společník, ale i lék

Pokud sháníte mazlíčka, který není tolik náročný, určitě je kočka pro vás to pravé. Mnozí kočky odsuzují pro jejich sebevědomou, vzpurnou a panovačnou povahu, ale na tu si brzy zvyknete a brzy si ji právě pro tyto vlastnosti zamilujete. Jejich příjemná hebká srst a příjemné vrnění vaše srdce doslova rozpustí.
 kočka britská krátkosrstá
Pokud opravdu o kočce uvažujete, je dobré si o kočkách něco přečíst. Důležité jsou vlastnosti jednotlivých plemen. Každé kočičí plemeno disponuje určitými vlastnostmi, které mohou být pro některé z majitelů překážkou. Pokud si vyberete kočku v útulku, můžete si být jistí její bezmeznou vděčností. Jestliže kočku plánujete koupit, vybírejte odkud! Je nutné, aby kotě prodělalo určité testy a očkování. Je také důležité, aby měla ty správné návyky například chození na kočičí toaletu. Pohlaví kočky musíte také velmi zvážit. Je známé, že samci si rádi značkují svá teritoria a je dost možné, že vám až do kastrace bude značkovat. Ovšem samec je velmi společenský a přátelsky, na rozdíl od kočky, která má jen jednoho svého pána.
 
Musíte si uvědomit, co od své kočky očekáváte. Chcete-li pouze chytače myší, postačí vám obyčejný český mourek. Pokud bydlíte v bytě, měli byste tomu přizpůsobit i výběr plemena. Do bytu je ideální například Britská modrá kočka, která je tak trochu lenoch a velká dáma. Velkou výhodou je, že kočku nemusíte venčit. Stačí, když ji každý den vyčistíte kočičí toaletu. Kočičí život je velmi nenáročný, točí se okolo toho, co kočka chce. Takže ji musíte nakrmit, dopřát jí pitnou vodu a, když zrovna chce, se ji musíte věnovat! I přes to, že prospí 18 hodin denně, je to lovec. Proto je aktivní hlavně v noci. Je možné, že vás při svém nočním rozjaření probudí. Nebuďte na ni za to zlý, je to pro ni přirozené. Stačí ji něčím zabavit a nechá vás dále v klidu spát.
 myš a oříšky
Kočka je opravdu lék. Svědčí o tom studie, které potvrdili, že kočičí vrnění léčí! Jejich vrnění má určitou frekvenci, který pomáhá kočce léčit nejen sebe, ale i lidi. Navíc mají zvláštní dar zaměřit se na bolavé místo svého páníčka. Mimo jiné působí kočka jako uvolňovač stresu. Hlazení její hebké srsti a její melodické vrnění uklidní nejedno napětí a trápení.