Děti

S dětmi do restaurace

Kdo má děti, byl nejspíš této situaci již vystaven. Jste na cestách a chcete si zajít někam na oběd nebo jste někým pozváni na oslavu do restaurace nebo vás čeká rodinný a jiný oběd. Prostě člověk občas restauraci s dětmi navštíví. Někdo rád a s chutí a jiný nerad a s obavami. Asi to znáte i jako bezdětní návštěvníci. Někde se v klidu nenajíte, protože tam děti pobíhají, křičí nebo brečí.

dítě

Jak to udělat pro obě strany příjemné?

První krok je na restauračním zařízení, aby své prostory dětem lehce přizpůsobilo. Co je třeba?
·         Přebalovací pult, případně nočník pro větší děti
·         Jídelní židličky
·         Hrací koutek, případně oddělená místnost, kde mohou rodiče s dětmi sedět a dávat na ně pozor
·         Papíry a pastelky na malování
·         Dětské menu

oslava

Některá restaurace nenabízí nic a jiná vše. Tím sama o sobě již dává najevo, jak jsou tam děti vítané. Je třeba bohužel respektovat to, že ne všude se s dětmi pohodlně najíte. Ve městě, kde se často pohybujete, patrně již víte, kam zajít. Chystáte-li se někam na cesty, zkuste některý z webů, kde dostanete od ostatních rodičů tipy na restaurace po cestě, kam lze s dětmi zajít.
Častým kamenem úrazu bývá nabídka jídel pro děti. Občas nevíte, co z té hrůzy vybrat. Hranolky a smažená jídla tam dle mého vůbec nepatří, bohužel zatím převládají.

ryba

Další krok je ale na rodičích. Nemůžete si mylně představovat, že se pohodlně usadíte u stolu a vaše dítě se už nějak zabaví samo. Nejspíše přitom bude obtěžovat ostatní hosty. Chce to být připraven, mít s sebou nějaké hračky nebo knížky, kterými dítě zabavíte u stolu. A nedovolit mu vše. Nemůže povykovat na celou restauraci, vylézat na stůl, šlapat v botách po židlích nebo prolézat pod ostatními stoly. Když je budete brát od malinka do restaurací pravidelně, tak si zvyknou a problémy mít nebudete. A děti se budou učit etiketě.